Naturalne kosmetyki

Coraz częściej myślisz o tym, co jest dobre dla środowiska. Odzwierciedleniem tego są też trendy kosmetyczne na 2020 rok, ponieważ jeszcze popularniejsze stają się naturalne produkty. Jednak w tym roku jeszcze bardziej zwiększy się świadomość konsumentów, dlatego zacznij przeglądać skład, by przekonać się, czy kosmetyk jest naprawdę godny zaufania.

naturalne kosmetyki

Czas ograniczyć plastik

Trend less waste odnosi się też do branży kosmetycznej, dlatego w tym roku ważne jest ograniczenie plastiku. Zatem wybieraj produkty zamknięte w szklanych opakowaniach, a będziesz nie tylko trendy, ale również wpłyniesz pozytywnie na środowisko. Coraz częściej możesz też spotkać kosmetyki w biodegradowalnych opakowaniach, dzięki czemu można je poddać recyklingowi.

torba

Kosmetyki anti-pollution

Ciągłe informacje o podwyższonym poziomie smogu w Polsce sprawiły, że coraz popularniejsze są produkty anti-pollution. Dzięki temu możesz skutecznie ochronić Twoją skórę przed zanieczyszczeniami, które są odpowiedzialne za przyspieszenie procesów starzenia. Poza tym smog wpływa na szybsze wysuszanie się skóry, wolniejszą regenerację, a także na występowanie większej ilości podrażnień. Dlatego w tym roku pora z tym zerwać i przywrócić skórze blask, jędrność oraz naturalny wygląd.

Lokalne marki zyskują znaczenie

Bardzo ważnym trendem jest również stawianie na lokalne marki kosmetyczne. Jednak istotne jest to, by produkty miały dobry skład, a do ich produkcji wykorzystywano rodzime składniki. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja skóra zyska to, co dla niej najlepsze. Trend ten ma też olbrzymie znaczenie dla polskich marek, które są już znane na rynku. Dlatego możesz spodziewać się prawdziwej ekspansji z ich strony. Zwróć też uwagę na to, że produkty krajowe będą chętnie wybierane nie tylko przez kobiety, ale też przez mężczyzn.

Nadchodzi lekkość i naturalność

Zauważ, że w makijażu będą królowały lekkie produkty, które nie stworzą efektu maski, tylko podkreślą Twoje naturalne piękno. W przypadku podkładów hitem będą kremy BB lub delikatne produkty – choć nie uzyskasz dzięki nim pełnego krycia, to będziesz wyglądać naprawdę świeżo. Podobna zasada będzie dotyczyła makijażu ust. Możesz schować do szuflady pomadki zastygające, teraz będą rządziły błyszczki.

Komentarze ()

Vica.pl używa plików cookie, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Dowiedz się więcej o plikach cookie oraz o tym, jak można je wyłączyć.