Artykuły do pieczenia, gotowania i przechowywania

Pokazano 1-24 z 63 pozycji

Artykuły do pieczenia w piekarniku

Rękawy do pieczenia mięsa, drobiu, ryb lub warzyw nie wymagają dodatkowego natłuszczania naczynia, w którym przygotowujemy potrawę. Posiłki przygotowane w rękawie są soczyste i pełne smaku. Pieczone mięso, kurczak, ryby i zapiekanki z warzyw są łatwe w przygotowaniu. Wszystkie składniki umieszcza się w rękawie i pieką się we własnym sosie, a dzięki przyprawom stają się jeszcze smaczniejsze. Rękaw do pieczenia to rodzaj foliowej torebki, do której wkłada się składniki, zawiązuje i umieszcza w brytfance lub formie i dusi w piekarniku. Ten sposób przygotowywania posiłków jest dietetyczny i coraz więcej osób sięga po tego typu artykuły do pieczenia.

Folie do żywności i folie aluminiowe

Elastyczne folie do żywności służą do zabezpieczenia artykułów spożywczych. Szczególnie polecane są do zabezpieczenia kanapek, ciast, owoców, sałatek oraz innych produktów, które chcemy szczelnie zawinąć i przechować. Folie do żywności można używać również w lodówce i chronić potrawy przed wysychaniem i przechodzeniem zapachów. Folie do żywności z tworzywa nie nadają się do potraw poddawanych obróbce termicznej. W tym przypadku sięgamy po folie aluminiowe. Możemy użyć ich do utrzymania wysokiej temperatury np. po smażeniu steka lub do pieczenia mięs i grillowania ryb. Przyda się także jako zabezpieczenie jedzenia w lodówce i do zapakowania drugiego śniadania. Warto pamiętać, że błyszcząca strona chroni przed ciepłem. Do pieczenia zawijamy matową stroną na zewnątrz. Jeżeli stek ma być gorący i dopiekać się w środku, zawijamy go błyszczącą stroną na zewnątrz. Folie aluminiowe i elastyczne folie do żywności zawsze przydają się w kuchni.

Papiery śniadaniowe i artykuły do przechowywania żywności

Artykuły do przechowywania żywności, takie jak torebki papierowe, papiery śniadaniowe, woreczki foliowe, woreczki do lodu i do mrożenia to praktyczny sposób zabezpieczenie jedzenia. Dzięki nim możemy ograniczyć marnowanie żywności i spożytkować ją w dłuższym czasie, zachowując w pełni walory smakowe.

Produkt dodany do ulubionych