Saszetki zapachowe

Pokazano 1-24 z 35 pozycji

Saszetki zapachowe – ciekawe zapachy w Twoim domu

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, zapachy mają w naszym życiu znaczenie większe niż mogłoby się wydawać. Bardzo często nie doceniamy zmysłu węchu, bagatelizując jego znaczenie – niesłusznie. Za miejsce narodzin perfum uważany jest starożytny Egipt. To właśnie tam ludzie po raz pierwszy docenili wagę zapachów i zaczęli używać aromatyzowanych olejów, by ich życie stało się piękniejsze i przyjemniejsze. Tradycję kontynuowano w Grecji i Rzymie, gdzie perfumowano psy, fontanny czy płatki róż na łożach. Podczas uczt wypuszczano ptaki, których skrzydła nasączano uprzednio różnymi zapachami. Dziś piękny aromat jaśminu, róży, lawendy, cynamonu, migdałów i wielu innych może w prosty sposób zagościć w każdym zakątku domu, między innymi za sprawą saszetek zapachowych. Wygodna zawieszka pozwala umieścić torebkę na wieszaku wewnątrz szaf czy na haczyku przy drzwiach wejściowych.

Pachnące saszetki do szafy – zapachy warte Nobla

Różne zapachy towarzyszą najprzyjemniejszym momentom naszego życia, a badania pokazują, że zmysł powonienia ma w nim ogromne znaczenie. Geny, które kodują zmysł powonienia, stanowią około 2-3 procent całego ludzkiego genomu. To naprawdę dużo. Za badania, dzięki którym udało się dokonać takiego ustalenia naukowcy Richard Axel i Linda B. Buck w 2004 roku uhonorowani zostali w 2004 roku Nagrodą Nobla. Każdy człowiek ma w swoim nosie około 50 milionów receptorów dla substancji zapachowych. Dzięki nim jest w stanie odróżnić aż 10 tysięcy różnych zapachów! Aby przywołać przyjemne chwile i zatrzymać je na dłużej, wystarczy wybrać jedną z naszych saszetek zapachowych i cieszyć się cudownym aromatem każdego dnia.

Saszetki zapachowe do szafy - siła aromatu

Każdy z oferowanych przez nas zapachów zamkniętych w saszetkach z wygodną zawieszką to kompozycja starannie dobranych woni, które razem stworzą niepowtarzalny klimat w Twoim domu. Otaczanie się przyjemnym zapachem wpływa na nasze samopoczucie. Jak wskazują badania, zmysł węchu jest dla nas bardzo ważny, a stwierdzenie to można odnieść do wszelkich dziedzin życia, czy będzie to spożywanie posiłków, relacje międzyludzkie, czy po prostu zapach, jaki panuje w domu. Każdy z nas pamięta przyjemne wonie z dzieciństwa. Kojarzą się one z przyjemnymi wspomnieniami, a często je przywołują, przenosząc nas w przeszłość. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu! Znajdziesz w nim pachnące saszetki do szafy w bardzo szerokim i atrakcyjnym wyborze.

Produkt dodany do ulubionych