Pasty do zębów dla dzieci i niemowląt

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Pasty do zębów dla dzieci

Pasty do zębów dla dzieci różnią się od past używanych przez dorosłych. Różnicę stanowi o wiele mniejsza zawartość fluoru – pierwiastka, który w zbyt dużym stężeniu w organizmie jest szkodliwy dla zdrowia. Kupując pastę do zębów dla dzieci pamiętajmy, by zwrócić uwagę na ten szczegół. Dzieci nie są w stanie wypluć zużytej pasty, mają też skłonność do jej połykania. Im mniejsza zawartość fluoru, tym bezpieczniejsza będzie nasza pociecha podczas mycia zębów.

Pasty do zębów dla niemowląt

Podstawową funkcją pasty do zębów dla dzieci jest ochrona zębów naszych maluchów przed próchnicą, dodatkowymi – utrzymanie w jak najlepszej kondycji dziąseł, zapobieganie tworzeniu się kamienia nazębnego i remineralizacja szkliwa. Każda z past zawiera fluorek sodu w ilości dostosowanej do potrzeb dziecka w konkretnym wieku. Zawartość fluoru waha się pomiędzy 500 a 1400 ppm. Na rynku dostępna jest też pasta bez fluoru dla dzieci. Dzieci w wieku poniżej 6 lat powinny stosować ilość pasty wielkości ziarnka grochu i to wyłącznie pod kontrolą dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia.

Pasty dla dzieci w każdym wieku

Oferujemy pasty do zębów dla dzieci renomowanych marek – producentów past do zębów: Aquafresh, Biała perła, Bobini, Colgate, Elmer, Lacalut i Signal. Producenci dbają, by oferowane przez nich pasty miały smak, który może spodobać się dzieciom i uprzyjemnić im szczotkowanie (np. jabłkowo-miętowy, owocowy czy gumy balonowej). Pasta znajduje się w kolorowej tubce, a opakowanie w podobnym stylu zachęca do szczotkowania zębów. Zapraszamy na zakupy w sklepie Vica.pl

Produkt dodany do ulubionych