O sieci

Drogerie Vica to polska sieć drogerii samoobsługowych z asortymentem kosmetyczno-drogeryjnym uzupełnianym produktami sezonowymi i drobnym AGD. Założycielem sieci drogerii Vica jest Dariusz Tomczak obecnie sprawujący funkcję prezesa zarządu. Pierwszy sklep pod szyldem Vica powstał w roku 2004, a obecnie cała sieć liczy sobie 34 placówki położone w zachodniej i południowej Polsce. Sklepy sieci Vica lokalizowane są na deptakach miast i w mini centrach handlowych a ostatnio także w Galeriach Handlowych.

Asortyment

Asortyment sklepów to uznane międzynarodowe marki takie jak: Loreal, Nivea, Procter&Gamble, Henkel,Rimmel, które są pożądane i poszukiwane przez klientów pod każdą szerokością geograficzną, zatem także i w Polsce. W sklepach Vica znaleźć można oczywiście również produkty polskich firm – tych bardziej znanych, jak: Dermika, Lirene, Pollena Ostrzeszów, Bielenda, Miraculum, Eveline, Pierre Rene, Ziaja. Ponadto firma nie ustaje w poszukiwaniu ciekawych, nieobecnych jeszcze na polskim rynku, produktów. Ostatnio wprowadziła hiszpańską markę Byphasse. W przypadku każdej lokalizacji sklepu, firma Vica stara się dostosowywać rodzaj i szerokość asortymentu do lokalnych gustów i przyzwyczajeń klientów. Dobra opinia wśród producentów i dystrybutorów dodatkowo pozwala na tworzenie innych niż wszystkie akcji marketingowych a także  ofert promocyjnych.

Obsługa klienta

W drogeriach Vica standardem stały się już kąciki kosmetyczne, w których klientka zawsze może skorzystać z bezpłatnego makijażu lub porady fachowca. Dodatkowo większość placówek posiada Kącik dziecięcy, gdzie maluchy miło spędzają czas co pozwala ich rodzicom na spokojne zakupy . Ambicją pracowników firmy i ich nieustającym wysiłkiem jest zapewnienie klientowi najlepszej na rynku obsługi, podpartej solidną wiedzą o produkcie. Aby osiągnąć ów cel firma Vica w sposób ciągły prowadzi szkolenia i treningi doskonalenia zawodowego dla swoich pracowników sklepowych. Wysiłki w tym zakresie są dostrzegane i doceniane przez klientów, czego dowodem mogą być chociażby regularnie otrzymywane nagrody za jakość obsługi klienta. Warto chociażby wspomnieć otrzymaną kilkukrotnie przez sklepy należące do sieci Vica nagrodę dla najlepszej drogerii w kraju w konkursie „Drogeria Roku” organizowanym przez branżowy miesięcznik – Wiadomości Kosmetyczne, kolejną już piątą Gazelę Biznesu oraz trzecią nagrodę Diamenty Forbsa przyznawaną przez miesięcznik Forbes dla najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.

Misja społeczna

Sieć drogeryjna Vica aktywnie działa wśród społeczności miast, w których zlokalizowane są jej sklepy, organizując lub wspierając organizację festynów, zabaw dla dzieci i młodzieży, czy też turniejów sportowych. Ważna dla firmy jest także działalność charytatywna, taka chociażby jak np. zbiórka pieniędzy dla domów dziecka. Dzięki tym poczynaniom sieć Vica realizuje swą misję społecznej odpowiedzialności budując swój pozytywny obraz.

Dalsze plany

Właściciele sieci drogeryjnej Vica zakładają stały rozwój swojej sieci placówek. Plany mówią o otwieraniu przez najbliższe lata około 10 sklepów rocznie. Jednocześnie ze względu na zmieniające się oczekiwania klientów nowo otwierane sklepy będą posiadały większą powierzchnię niż dotychczasowe, czego przykładem może być Grodzisk Wielkopolski, gdzie dotychczasowy sklep został przeniesiony do lokalu o powierzchni ponad 300 mkw., znajdą się w nim, poza asortymentem drogeryjnym, także usługi fryzjerskie. Podjęte założenia co do rozwoju są bezpieczne finansowo dla firmy. Drogerie Vica są także dobrze przygotowane pod względem kadrowym i logistycznym do takiego tempa ekspansji.

Filmy

Vica.pl używa plików cookie, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Dowiedz się więcej o plikach cookie oraz o tym, jak można je wyłączyć.