GENTLE DAY Kubeczek menstruacyjny M

GENTLE DAY Kubeczek menstruacyjny ROZMIAR MEDIUM, 1 szt

Poczuj wolność w te dni! Kubeczek menstruacyjny Genial Day® LARGE jest naturalną alternatywą dla tamponów i podpasek, aby zebrać przepływ miesiączki.
Dostępny
119,00 zł
Brutto

 

Kubeczek menstruacyjny jest nie do zastąpienia w podróży, w przypadku uprawiania sportu lub w czasie kąpieli.  W przeciwieństwie do tamponów czy podpasek jest przeznaczony do zbierania krwi miesiączkowej i jest środkiem wielokrotnego użycia. 

Od tamponów i podpasek odróżnia kubeczek GENTLE DAY  to, że wydzieliny menstruacyjne nie są przez go wchłaniane, ale zbierają się w zbiorniczku.

Sposób użycia

Wkładanie kubeczka menstruacyjnego po raz pierwszy może być trochę trudne, więc jest potrzebna cierpliwość i rozluźnienie. Trzeba trochę praktyki, ale po przyzwyczajeniu się będzie to bardzo proste i wygodne.

Po wyjęciu kubeczka można go opróżnić i użyć ponownie. Kubeczek przy właściwym założeniu jest w ogóle nie odczuwalny.

Świetnie sprawdzi się podczas podróży, na siłowni lub basenie. Kubeczek powinien być opróżniany co najmniej raz na 12 godzin.

  • Wykonany z medycznego tworzywa TPE.
  • Wielokrotnego użytku, nadaje się do recyklingu.
  • Nie zawiera lateksu, plastiku, gumy, ftalanów ani BPA.
  • Ekonomiczny, przyjazny dla środowiska.
  • Hipoalergiczny

Istnieją 2 rozmiary rozmiary kubeczków menstruacyjnych

GENIAL DAY® MEDIUM: dla kobiet do 25 lat, które jeszcze nie rodziły, których miesiączki są średniej obfitości. Pojemność: 25 ml, średnica 43 mm, długość całkowita 67 mm, długość łodyżki 12 mm

GENIAL DAY® LARGE: dla kobiet, starszych niż 25 lat, które już rodziły, których miesiączki są obfite. Pojemność 30 ml, średnica 46 mm, długość całkowita 66 mm, łodyżka 12 mm

Wkładanie kubeczka menstruacyjnego

Krok 1: Należy dokładnie umyć ręce i przyjąć wygodną pozycję. Zalecane pozycje: kucając, siedząc na toalecie, stając z podniesioną nogą. Nawilżenie kubeczka wodą ułatwi poślizg.

Krok 2: Kubek należy złożyć  (rys. 1 ) - istnieją dwie możliwości: A -Ścisnąć kubeczek i następnie złożyć go na pół, tworząc literę „U".B - Umieścić palec na górnej krawędzi kubeczka i przesunąć go do wnętrza tworząc trójkąt.

Krok 3: (rys. 2 i 3) Jedną ręką trzymając zgięty kubeczek, drugą ręką należy rozdzielić zewnętrzne wargi sromowe i włożyć kubeczek do pochwy kierując go ku tyłowi. Kubeczka nie należy wkładać tak głęboko jak wkłada się tampon. Jednakże, łodyżka powinna być w pochwie, w przeciwnym razie będzie ona odczuwalna podczas chodzenia lub siedzenia.  Łodyżka nie powinna być w pochwie głębiej niż około 1,5 cm. Po włożeniu kubeczka do pochwy, należy go opuścić, aby się rozłożył i przylegał do ścianek pochwy. Kubeczek trzyma się w pochwie i nie wyślizguje się dzięki ścianom i mięśniom pochwy.

Krok 4: ( rys. 4 ) w celu upewnienia się, że kubeczek jest włożony prawidłowo, trzymając jego dolną część (ponad łodyżką), należy go obrócić o 360° w każdym kierunku. To zapewni, że kubeczek zostanie całkowicie rozłożony i prawidłowo ułożony w tylnym kierunku. Aby upewnić się, czy kubeczek jest rozłożony, można włożyć palec do  pochwy i poprowadzić palec po obwodzie kubeczka. Jeżeli kubeczek jest włożony prawidłowo, jednak łodyżka drażni ujście pochwy, można trochę obciąć łodyżkę, ale nie więcej niż 0,8 mm. Po całkowitym usunięciu łodyżki, wyjmowanie kubeczek może być trudniejsze.

Wyjmowanie kubka menstruacyjnego

1. Należy dokładnie umyć ręce.

2. Stanąć w wygodnej pozycji (stojąc, siedząc na toalecie lub kucając), rozluźnić mięśnie pochwy i palcem wskazującym i kciukiem złapać łodyżkę.

3. Wyjmowanie kubeczka będzie łatwiejsze, jeżeli "popchnie się go" mięśniami brzucha i miednicy.

4. Delikatnie pociągnąć łodyżkę, aż będzie możliwe mocne złapanie dna kubeczka.

5. Ścisnąć dno kubeczka, aby usunąć podciśnienie. Ostrożnie wyciągnąć kubeczek, przesuwając lub obracając go.

6. Po wyjęciu trzymać kubeczek w pozycji pionowej, aby zawartość pozostała w nim. Następnie opróżnić zawartość do toalety.

7. Przepłukać kubeczek czystą wodą i ponownie włożyć. Należy pamiętać o dokładnym umyciu otworów przyciągania. Można również użyć łagodnego mydła bezzapachowego. Jeżeli nie macie dostępu do czystej wody, dla oczyszczenia kubeczka można użyć papier toaletowy lub serwetki (bezzapachowe), a kiedy pojawi się możliwość, przemyć go wodą.

856940006448
19 szt.
Brak opini

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

Vica.pl używa plików cookie, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Dowiedz się więcej o plikach cookie oraz o tym, jak można je wyłączyć.